JAK NA KRÁSNÉ A SVŮDNÉ RTY

Zde je několik rad:

1) RTY HYDRATUJTE - pokud chcete mít zdravé, plné a svůdné rty, tak je musíte mít dobře hydratované. Rty mají tendenci rychle vysychat a tím spíše tomu je v zimě. Pokud máte rty v krásném stavu, tak vám může jejich vzhled vylepšit lesk na rty nebo rtěnka. V opačném případě používejte balzámy na rty. Vhodný je balzám, který je vyroben z přírodních ingrediencí jako je bambucké máslo, mandlový olej, aloe nebo včelí vosk. 

2) PEELING RTŮpeeling můžete dělat stejným způsobem jako peeling obličeje, za pomocí jemného kartáčku nebo peelingové krému, který odstraní odumřelé buňky nahromaděné na vašich rtech. Peeling si můžete udělat jednou za pár dní. Poté naneste balzám na rty.

Chcete si vyrobit vlastní peelingový krém?  Tak smíchejte 1 lžičku medu s 1 lžičkou moučkového cukru. Potřete jím své rty a pak je opláchněte.

3)  OCHRANA PŘED PŮSOBENÍM UV ZÁŘENÍ A ZIMY - pokožka na rtech je náchylná k poškození pod vlivem extrémního počasí. V létě používejte balzám chránící vaše rty před slunečním zářením obsahující minimálně SPF 15. Během zimy chraňte své rty balzámem na rty, který má silný hydratační účinek.

4) VOLTE BARVU RTĚNKY, KTERÁ SEDÍ VAŠEMU TYPU PLETI - rtěnky jsou nabízeny snad ve všech možných odstínech a tak se může stát velmi těžké vybrat ten pravý odstín pro vaši pleť. Trendy barvy jsou skvělé k experimentování, ale pokud chcete opravdu vyniknout, tak byste měli vědět, jaké barvy dobře doplňují vaši plet a nebijí se s ní. 

  • Pokud je vaše pleť z nažloutlých podtónů, vyzkoušejte teplé barvy, jako jsou načervenalá hnědá, oranžovo-červená, nafialovělá a podobně.
  • Pokud je vaše pleť z chladných, narůžovělých podtónů, vyzkoušejte chladné barvy s modrými podtóny, jako jsou růžová nebo fialová. 

5) RTĚNKU, LESKA, BALZÁM APLIKUJTE SPRÁVNĚ - před aplikací rtěnky nebo lesku mějte své rty čisté. Snažte se mít své rty dobře hydratované, ale neaplikujte balzám na rty hned před aplikováním rtěnky nebo se vám může rozmazat. Chcete-li krásné, plné rty, tak aplikujte rtěnku tímto způsobem:

  • Začněte od prostředku vašeho spodního rtu a postupujte směrem ke koutkům. Aplikujte vždy jen trochu rtěnky najednou.
  • Přitiskněte rty k sobě, aby se barva přenesla i na váš horní ret. Použijte svůj prst na potření celého rtu.
  • Použijte ubrousek na odstranění rtěnky navíc.
  • Ještě jednou udělejte celý proces. Díky aplikování rtěnky nadvakrát vám bude rtěnka lépe držet na rtech, jelikož spodní vrstva bude fungovat jako podkladová vrstva pro vrstvu druhou.

  

Na našich stránkách můžete vybírat z mnoha druhů balzámů na rty nebo lesků.